MISTIČNI BUS *************

Udruga Đola u suradnji s BRUT-om i turističkom agencijom Pointers u sklopu festivala sportskog biciklizma :BRUT 2022 organizira program „Mistični bus“.

Cjelokupan program bit će održan 17., 18. i 19. lipnja 2022. godine.

Prvi dan programa odnosi se isključivo na program koji se odvija u sklopu festivala BRUT, dok se druga dva dana odnose na program „Mistični bus“

Mistični bus je turistički interpretativni program koji vode profesionalni glumci i interpretatori baštine, a obuhvaća obilazak Baranje, ambijentalne predstave, degustacije, ručak i večeru. U sklopu ture posjetitelji će, neznajući kada i kako, stupiti u interakciju s likovima iz baranjske povijesti te tako i sami postati dio ambijentalno-turističke predstave. Imat će priliku družiti se s fotografkinjom i strastvenom lovkinjom Isabellom von Habsburg i nadvojvodom Friedrichom, austrougarskom dizajnericom i profesoricom na Bauhaus školi Otti Berger i njezinim bratom, ali i s opasnom vladaricom Zmajevca i Batine Crvenom Martom, a od njih će moći čuti zabavne i misteriozne priče Baranje.

Radionica keramike Astalos - Tajna dunavske gline

PROGRAM:

MISTIČNI BUS - 1.DAN - 18.06.2022. - Subota

POLAZAK: kod Hotela Patria u 16:00

16:00 –17:00    
Suza: Čarolija podruma Kolar
-posjet i degustacija vina i baranjskih delicija u obiteljskoj vinariji Kolar

17:00 –17:45  
Suza: Tajna dunavske gline
-posjet keramičarskoj radionici uz prikaz rada na keramičarskom kolu

17:50 –18:35   
Zmajevac: PREDSTAVA “Čarobne zrake Baranje”
Baranjske čarobne zrake ne čine samo baranjsko grožđe slasnim i vina najukusnijima, već oplemenjuju i ljude. Tako su baranjske zrake dotakle i svojim čarom oplemenile i dušu Otti Berger, tekstilne dizajnerice i zvijezde Bauhausa, te njenog brata Otta, nadarenog krojača i obožavatelja kazališta … saznajte više o tome kako je živjela Otti i kakav je bio kulturni život Zmajevca sredinom prošlog stoljeća..

18:50 –19:15  
Batina: Crvena Marta
-uprizorenje legende o opakoj vladarici Batine i zmajevačkih vinograda

19:15 –19:45  
Vinski put          
-vožnja vinskim putovima uz zaustavljanje na vidikovcu u srcu Beljskih vinograda
-povratak u hotel Patria

20:30 –24:00   
Hotel Patria – večera i u 21:30 petominutna šetnja do lokacije koncerta benda Gustafi

MISTIČNI BUS - 2.DAN - 19.06.2022. - Nedjelja

POLAZAK: kod Hotela Patria u 10:00

10:15 –10:45    
Darda: Piknik kod Esterhazyja
-obilazak napuštenog dvorca Esterhazy i piknik u perivoju dvorca uz degustaciju Esterhazy torte

11:00 –12:00  
Kopački rit: Šetnja sa Sulejmanom
-šetnja po Kopačkom ritu uz uprizorenje priče o čuvenom turskom mostu i Sulejmanu Veličanstvenom

12:10 –12:40    
Tikveš: PREDSTAVA: “Na ladanju”
Saznajte što je nekad bila zabava, kako su svoje ladanjske dane provodili nadvojvotkinja Isabella von Habsburg i njen suprug te tko ih je posjećivao u ladanjskom dvorcu..

12:40 –13:40    
Tikveš: Prezentacijsko edukacijski centar Tikveš
-obilazak centra

14:00 –15:00    
Bilje: Ručak u Čingi lingi čardi
-ručak uz priču o Čingi lingi bandi (fiš paprikaš po receptu starog ribara Riste)

15:45  
Beli Manastir – povratak u hotel Patria i podjela poklona

Pozivamo vas da se upustite u mističnu, offline avanturu i uživate u bogatoj kulturnoj i eno/gastro ponudi, gostoprimstvu i toplini baranjskih ljudi.

CIJENE:

►  Mistični bus 18.06.2022.g. (subota) : 75 eura (568 kuna) ***garantiran polazak!

►  Mistični bus 19.06.2022.g. (nedjelja) : 75 eura (568 kuna)

►  POPUST ZA POSJETITELJE KOJI UPLATE OBA DANA PROGRAMA: 133 eura (1.000 kuna)

Cijena sadržaja uključuje:

prijevoz autobusom oba dana

pratnja stručnog vodiča i interpretatora baštine

degustacija vina i delikatesa (Podrumi Kolar)

ulaznicu za program Tajna Dunavske gline

večeru u hotelu Patria

degustaciju u sklopu piknika kod Esterhazyja

ulaznicu za šetnicu Kopačkog rita

ulaznica u Edukativni centar Tikveš

ručak s uključenim jednim pićem

koncert benda Gustafi

2 x predstava

5 x interpretativno vođenje iz različitih likova baranjske povijesti

pokloni iznenađenja za goste koji sudjeluju u oba dana programa Mističnog busa

 

►  ZA GOSTE KOJI DOĐU U BELI MANASTIR U PETAK, 17.06.2022. GODINE:

Sadržaj u sklopu programa BRUT 2022 - https://www.baranjaruraltrail.com/brut2022/

Ulaznica za koncert Psihomodo popa

Smještaj nije uključen u cijenu, ali u sklopu programa „Mistični bus“ možete rezervirati/uplatiti smještaj po promotivnim cijenama u Hotelu Patria:

HotelPatria (4*) http://www.hotelpatria.hr/hr/

U sklopu ture cijena noćenja s doručkom u jednokrevetnoj sobi iznosi 360,00 kn (redovita cijena 430,00 kn), a cijena noćenja s doručkom u dvokrevetnoj sobi (za dvije osobe) iznosi 540,00 kn (redovita cijena 650,00 kn).

Boravišna pristojba iznosi 9,00 kn po osobi.

Trenutak iz predstave "Na ladanju"

KONTAKT ZA PROGRAM MISTIČNI BUS I BRUT:

e-mail: misticnabaranja@ruralniturizam-djola.hr

telefon:+385/99 834 6999

NOVOSTI IZ PROJEKATA

O NAMA

Udruga za ruralni turizam Đola osnovana je 2012. godine, a do danas, malo po malo, stvorili smo lijepe rezultate i uspješne projekte, a brojni su projekti još pred nama. Gazimo u budućnost sitnim, ali hrabrim koracima, stvaramo zajednicu proaktivnih mladih ljudi koji žele da se njihov glas čuje, koji žele dati doprinos stvaranju vitalne i kohezivne zajednice svjesne razvojne snage svog identiteta.
Ako želiš biti dio naše priče i pomoći nam u stvaranju održivih, a ujedno kreativnih i veselih projekata - pridruži nam se!

UDRUGA
BROJI
11
ČLANOVA
24
VOLONTERA
5
ZAPOSLENIH OSOBA
NOVOSTIO NAMATARDA FESTIVALADVENTAKTIVNOSTI
IZBORNIK

MISTIČNI BUS *************

Udruga Đola u suradnji s BRUT-om i turističkom agencijom Pointers u sklopu festivala sportskog biciklizma :BRUT 2022 organizira program „Mistični bus“.

Cjelokupan program bit će održan 17., 18. i 19. lipnja 2022. godine.

Prvi dan programa odnosi se isključivo na program koji se odvija u sklopu festivala BRUT, dok se druga dva dana odnose na program „Mistični bus“

Mistični bus je turistički interpretativni program koji vode profesionalni glumci i interpretatori baštine, a obuhvaća obilazak Baranje, ambijentalne predstave, degustacije, ručak i večeru. U sklopu ture posjetitelji će, neznajući kada i kako, stupiti u interakciju s likovima iz baranjske povijesti te tako i sami postati dio ambijentalno-turističke predstave. Imat će priliku družiti se s fotografkinjom i strastvenom lovkinjom Isabellom von Habsburg i nadvojvodom Friedrichom, austrougarskom dizajnericom i profesoricom na Bauhaus školi Otti Berger i njezinim bratom, ali i s opasnom vladaricom Zmajevca i Batine Crvenom Martom, a od njih će moći čuti zabavne i misteriozne priče Baranje.

Radionica keramike Astalos - Tajna dunavske gline

PROGRAM:

MISTIČNI BUS - 1.DAN - 18.06.2022. - Subota

POLAZAK: kod Hotela Patria u 16:00

16:00 –17:00    
Suza: Čarolija podruma Kolar
-posjet i degustacija vina i baranjskih delicija u obiteljskoj vinariji Kolar

17:00 –17:45  
Suza: Tajna dunavske gline
-posjet keramičarskoj radionici uz prikaz rada na keramičarskom kolu

17:50 –18:35   
Zmajevac: PREDSTAVA “Čarobne zrake Baranje”
Baranjske čarobne zrake ne čine samo baranjsko grožđe slasnim i vina najukusnijima, već oplemenjuju i ljude. Tako su baranjske zrake dotakle i svojim čarom oplemenile i dušu Otti Berger, tekstilne dizajnerice i zvijezde Bauhausa, te njenog brata Otta, nadarenog krojača i obožavatelja kazališta … saznajte više o tome kako je živjela Otti i kakav je bio kulturni život Zmajevca sredinom prošlog stoljeća..

18:50 –19:15  
Batina: Crvena Marta
-uprizorenje legende o opakoj vladarici Batine i zmajevačkih vinograda

19:15 –19:45  
Vinski put          
-vožnja vinskim putovima uz zaustavljanje na vidikovcu u srcu Beljskih vinograda
-povratak u hotel Patria

20:30 –24:00   
Hotel Patria – večera i u 21:30 petominutna šetnja do lokacije koncerta benda Gustafi

MISTIČNI BUS - 2.DAN - 19.06.2022. - Nedjelja

POLAZAK: kod Hotela Patria u 10:00

10:15 –10:45    
Darda: Piknik kod Esterhazyja
-obilazak napuštenog dvorca Esterhazy i piknik u perivoju dvorca uz degustaciju Esterhazy torte

11:00 –12:00  
Kopački rit: Šetnja sa Sulejmanom
-šetnja po Kopačkom ritu uz uprizorenje priče o čuvenom turskom mostu i Sulejmanu Veličanstvenom

12:10 –12:40    
Tikveš: PREDSTAVA: “Na ladanju”
Saznajte što je nekad bila zabava, kako su svoje ladanjske dane provodili nadvojvotkinja Isabella von Habsburg i njen suprug te tko ih je posjećivao u ladanjskom dvorcu..

12:40 –13:40    
Tikveš: Prezentacijsko edukacijski centar Tikveš
-obilazak centra

14:00 –15:00    
Bilje: Ručak u Čingi lingi čardi
-ručak uz priču o Čingi lingi bandi (fiš paprikaš po receptu starog ribara Riste)

15:45  
Beli Manastir – povratak u hotel Patria i podjela poklona

Pozivamo vas da se upustite u mističnu, offline avanturu i uživate u bogatoj kulturnoj i eno/gastro ponudi, gostoprimstvu i toplini baranjskih ljudi.

CIJENE:

►  Mistični bus 18.06.2022.g. (subota) : 75 eura (568 kuna) ***garantiran polazak!

►  Mistični bus 19.06.2022.g. (nedjelja) : 75 eura (568 kuna)

►  POPUST ZA POSJETITELJE KOJI UPLATE OBA DANA PROGRAMA: 133 eura (1.000 kuna)

Cijena sadržaja uključuje:

prijevoz autobusom oba dana

pratnja stručnog vodiča i interpretatora baštine

degustacija vina i delikatesa (Podrumi Kolar)

ulaznicu za program Tajna Dunavske gline

večeru u hotelu Patria

degustaciju u sklopu piknika kod Esterhazyja

ulaznicu za šetnicu Kopačkog rita

ulaznica u Edukativni centar Tikveš

ručak s uključenim jednim pićem

koncert benda Gustafi

2 x predstava

5 x interpretativno vođenje iz različitih likova baranjske povijesti

pokloni iznenađenja za goste koji sudjeluju u oba dana programa Mističnog busa

 

►  ZA GOSTE KOJI DOĐU U BELI MANASTIR U PETAK, 17.06.2022. GODINE:

Sadržaj u sklopu programa BRUT 2022 - https://www.baranjaruraltrail.com/brut2022/

Ulaznica za koncert Psihomodo popa

Smještaj nije uključen u cijenu, ali u sklopu programa „Mistični bus“ možete rezervirati/uplatiti smještaj po promotivnim cijenama u Hotelu Patria:

HotelPatria (4*) http://www.hotelpatria.hr/hr/

U sklopu ture cijena noćenja s doručkom u jednokrevetnoj sobi iznosi 360,00 kn (redovita cijena 430,00 kn), a cijena noćenja s doručkom u dvokrevetnoj sobi (za dvije osobe) iznosi 540,00 kn (redovita cijena 650,00 kn).

Boravišna pristojba iznosi 9,00 kn po osobi.

Trenutak iz predstave "Na ladanju"

KONTAKT ZA PROGRAM MISTIČNI BUS I BRUT:

e-mail: misticnabaranja@ruralniturizam-djola.hr

telefon:+385/99 834 6999

This is some text inside of a div block.

NOVOSTI IZ PROJEKATA

O NAMA

Udruga za ruralni turizam Đola osnovana je 2012. godine, a do danas, malo po malo, stvorili smo lijepe rezultate i uspješne projekte, a brojni su projekti još pred nama. Gazimo u budućnost sitnim, ali hrabrim koracima, stvaramo zajednicu proaktivnih mladih ljudi koji žele da se njihov glas čuje, koji žele dati doprinos stvaranju vitalne i kohezivne zajednice svjesne razvojne snage svog identiteta.
Ako želiš biti dio naše priče i pomoći nam u stvaranju održivih, a ujedno kreativnih i veselih projekata - pridruži nam se!

UDRUGA
BROJI
11
ČLANOVA
24
VOLONTERA
5
ZAPOSLENIH OSOBA